Що таке декоративна цегла (камінь) і де її застосовують
Оздоблення стін декоративною цеглою (камінням) – метод, до якого часто вдаються, бажаючи додати інтер’єру неповторний стиль. Завдяки йому значно перетворюється інтер’єр будь-якої квартири чи будинку.
Дуже часто декоративний камінь використовують для створення бельгійського стилю, в якому зазвичай застосовують нерівні краї та фактуру, так званого «рваного каменю». Подібний стиль гармонійно виглядає в обробці вертикальних поверхонь арок, колон, кутів.
За допомогою декоративної цегли можна обробити й інші вертикальні поверхні, наприклад, стіни, що набридли, постаючи нашому погляду по багато разів на день.
Ще в процесі виробництва декоративну цеглу обробляють для надання різних фактур і форм, її штучно “старять” і “колорують”.
Доцільно буде нагадати про переваги та плюси використання даного облицювального матеріалу. Насамперед – це менша, порівняно з природною, вага, що уможливлює його застосування для стін різних видів.
Різноманітність кольорів та форм допомагає отримати бажаний результат після укладання. Дуже ефективним буде використання декоративної цеглини для підтримки дуже модного останнім часом інтер’єру у старовинному стилі.
Крім того, даний матеріал рекомендований до застосування і з точки зору безпеки для здоров’я, так як у своєму складі не має шкідливих домішок, крім того має відмінні показники теплопровідності та водопоглинання.
Його поверхня легко очищається, для догляду достатньо провести вологою ганчіркою, а утворення або розмноження грибків і бактерій повністю виключено.
Необхідно підкреслити, що можливе оздоблення як внутрішніх стін, так і зовнішніх. При чому, сам процес укладання не передбачає володіння, хоч би якими було особливими знаннями. І все ж таки, у разі потреби, за відсутності бажання самостійно займатися перетворенням інтер’єру використовуючи декоративну цеглу не потрібно, радимо звернутися за послугами до професіоналів.
Підготовка декоративного каменю до роботи
Перш, ніж почати, необхідно скласти список інструментів, що потрібні:
- декоративна цегла
- розчин для заповнення швів
- грунтування та шпаклівка;
- підходящий клей
- будівельний лак
- будівельна рулетка або лінійка
- будівельний рівень
- шпатель або гребінець для нанесення клею
- олівець
- болгарка з бетонним диском
Щоб почати створювати задумане з цегли, спочатку потрібно ретельно підготувати стіни: видалити старий старий матеріал, обов’язково перегрунтувати поверхню, якщо стіна має нерівності, проштукатуривши, згладити їх.
Цегла укладають на призначений спеціально для плитки клей. Важливо не забувати про те, що оздоблення внутрішніх та зовнішніх стін вимагає використання різного за складом клею. Працювати буде зручно, якщо розкласти всю цеглу на підлозі в порядку, в якій вона буде кріпитися до поверхні, потім можна буде робити розмітку стін і буквально клеїти цеглу до стіни: цегла щільно притискається до поверхні до отримання надійного зчеплення. Укладати цеглу можна як знизу вгору, так і в зворотному напрямку. При цьому немає необхідності суворого дотримання рівності і рядності, якщо цього не вимагає стиль. У цьому використовується будівельний рівень. Надати необхідний розмір цегляної кладки допоможе болгарка з бетонним диском.
У простір між рядами необхідно вставляти картон, який згодом видаляється, шов, що вийшов, з часом треба обробити. Як правило, через кілька днів він зашпаровується спеціально призначеним для цього розчином, який заливається мішком, що нагадує кондитерський. Такий мішок дуже просто зробити самому. Для цього знадобиться щільний целофановий мішок, що заповнюється розчином, а в його куточку робиться отвір.
Декоративну цеглу можна укладати без утворення швів. Тоді поверхня виглядатиме більш монолітною. Однак, при цьому слід пам’ятати, що такий метод підходить для зовнішніх стін, оскільки внутрішні приміщення від цього виглядатимуть грубо.
На заключному етапі оздоблення стін декоративною цеглою можна остаточно досягти бажаного ефекту шляхом нанесення на отриману декоративну поверхню лаку, особливо в тих випадках, коли роботи проводилися на кухні. Для створення захисного шару на стінах у ванній кімнаті рекомендується додатково наносити шар гідрофобізатора.
Оформлена декоративною цеглою стіна завжди виглядає ефектно, особливо, якщо це поверхні, розташовані на кухні, у вітальні, там, де вони достатньо освітлені. Оскільки світло робить акцент на текстуру матеріалу, виділяє переходи кольорів та переливи, надаючи стіні більш солідний вигляд.
Якщо була задумана обробка передпокою, то варто забезпечити додаткове підсвічування, тоді приміщення буде виглядати ще краще. Дуже актуальне застосування обробки декоративною цеглою в місцях проведення ділових зустрічей, в готелях, бізнес-центрах, що надає їм більш вражаючого вигляду.