Публікації

Доріжки з тротуарної плитки: прикраса та облаштування саду

тротуарная плитка днепропетровск

Завдяки тротуарній плитці власники заміських ділянок отримують можливість здійснювати зручні прогулянки та облагороджений ландшафт.

Різновид укладання та тип покриття, за умови їх правильного підбору та монтажу, здатні додатково підкреслити красу саду, продуманість дизайну, гармонію всіх дерев, чагарників, квітів, які тут є, прикрити окремі недоліки рельєфу.

Переваги тротуарної плитки

Доріжка, викладена плиткою, не потребує того, щоб господар витрачав багато зусиль для підтримки. її гаразд. І влітку та взимку наведення чистоти на плитковому покритті – справа не дуже складна. У разі пошкодження якоїсь ділянки  плитки, елементи можна легко замінити аналогічними. Викладена плиткою доріжка служить десятиліттями, якщо підібрати якісні матеріали та правильно їх змонтувати. Матеріалу не страшні примхи погоди, перепади температури, опади.

  • Комунікації, розташовані під такою доріжкою, просто лагодяться. Потрібно лише розібрати фрагмент укладання.
  • Імпонує, що за допомогою тротуарної плитки практично кожен здатний створити доріжку на власний смак, реалізувавши свій дизайнерський потенціал.
тротуарна плитка дніпропетровськ
Тротуарною плиткою вимощена дорога до гаража

Укладання тротуарної плитки

Перед тим, як приступати безпосередньо до укладання доріжок, роблять розмітку та планують прокладання дренажних систем. За умови правильного проектування та розрахунків результатом стануть канавки з кожного боку доріжки, призначені для відведення зайвої вологи. Вони будуть добре вписані у загальний ландшафтний дизайн. Крім цього, на етапі планування слід розрахувати та прокласти необхідні на ділянці комунікації.

Як укладають тротуарну плитку, можна переглянути в цьому відео:

Майбутню доріжку або майданчик розмічають. кілочками, на яких натягують мотузку. Найкраще, якщо її протягнути на висоті 5-7 см.

За методикою монтажу плитки, з усієї майбутньої доріжки знімають дерен. Оптимальна глибина такої виїмки – до 30 см. При цьому слід пам’ятати, що укладена плитка повинна підніматися на 2 см. Пізніше завдяки усадці доріжка стане на місце. Далі утрамбовуємо основний ґрунт, шар щебеню та піску. Його просочують водою, завдяки чому пісок стає щільним. Пам’ятаємо необхідність використання рівня.

Сам процес мощення стартує з того, що встановлюють бордюрні камені. Фахівці радять укладати плитку зліва направо шириною доріжки. Камені необхідно простукувати киянкою, щоб вони були щільно увігнані і в пісок, і впритул один до одного. На останньому етапі шви між плитками засипають спеціальною піщано-цементною сумішшю. При цьому суміш може бути підібрана тон плитки або контрастувати з ним. Прекрасними естетичними властивостями відрізняється засипка з кварцового піску.

Види тротуарної плитки

Всю продукцію можна переглянути у нас у виставкових залах у Дніпрі та Дніпрі або за посиланнями:

Плюси та мінуси мощених доріжок

Мощення доріг – тисячолітня традиція, яка у сучасних умовах використовується досить обмежено. Дорожнє покриття нині плиткою не мостять. А ось тротуари, майданчики, садові доріжки часто мають саме таке покриття. Камінь століттями служив людям. А це – плюсик брукованим плиткою садовим доріжкам. Відомо, що використовувати природний камінь по кишені далеко не всім, та й його експлуатаційні якості не завжди перевищують зручність використання плитки. Тому сучасна тротуарна плитка – такий популярний матеріал. Вона не поступається за міцністю каменю, коштує набагато дешевше, виглядає чудово.

У будь-якому будівельному супермаркеті пропонується значний вибір оздоблювальної плитки та її аналогів для мощення тротуарів, майданчиків та доріжок.

Уся різноманітність плитки виготовляється трьома способами:

  1. Вібропресуванням.
  2. Вібролиттям.
  3. Обробкою граніту.

Перший різновид плитки виготовляється з бетонної суміші. Щоб вона була щільнішою, суміш пресують і піддають вібрації. Ця плитка матиме шорстку поверхню і чіткі геометричні форми. На багатьох тротуарах та площах у багатьох містах, на доріжках заміських будинків можна бачити багато кілометрів, замощених вібропресованою плиткою.

Для виготовлення вібролитої тротуарної плитки готують спеціальні суміші, у складі яких – пластичні добавки. Таку суміш розливають у форми. Саме вібролитьова плитка здатна імітувати цеглу, бруківку, дерев’яні спилки.  Найчастіше потрібна для заміського та дачного будівництва.

Плитка у вигляді оброблених гранітних брусків є найміцнішою та довговічнішою. Доріжка з граніту прослужить кільком поколінням сім’ї.

Простота виготовлення може зіграти злий жарт з покупцем, оскільки велика ймовірність потрапити на виготовлену в кустарних умовах плитку. Такі вироби не відповідають ні ГОСТам, ні техумовам, але дешевші за ринкові. Тут не знайти маркування виробника. Це допоможе уникнути покупки неякісної плитки. На заводські вироби завжди надають сертифікат якості, з яким, за бажанням, покупець має повне право ознайомитись на першу вимогу. ГОСТ 17608-91 наказує плитці певні параметри морозостокості та зносостійкості. Якщо плитка зроблена відповідно  зі стандартом, вона довго прикрашатиме вашу ділянку і забезпечуватиме зручне переміщення.