Публікації

Декоративний камінь: новий тренд у оздоблювальних матеріалах

Сучасні європейські дизайнери роблять ставку на природні матеріали та лаконічність інтер’єрів. Тому не дивно,   що декоративний камінь виходить на лідируючі позиції серед оздоблювальних матеріалів.

Оздоблення інтер’єрів декоративним каменем стало улюбленим перебігом багатьох дизайнерів. Універсальність, екологічність, естетичність – ті риси, які привернули увагу фахівців. Матеріал винятково добрий як для внутрішніх робіт, так і для фасадних. Принадність ще й у тому, що каменю під силу і декоративні функції, і створення інтер’єру як такого. Давно відомо, що камінь – повністю надійний, міцний і стійкий до різноманітних пошкоджень матеріал. Тому при декоруванні квартири, будівництві або облаштуванні заміського будинку слід придивитися до цього прекрасного оздоблювального матеріалу.

На зміну химерним композиціям, штучній мішурі та шикарному оформленню приходить лаконічність та простота форм. Демонстрація пишноти поступається місцем скромної розкоші та натуральності. Саме такий ефект досягається при використанні як натурального, так і штучного каменю. Достаток фактур та палітри кольорів сприяє створенню унікальних рішень, шедеврів оформлення фасадів, камінів, печей, оригінального внутрішнього декору.

Переваги декоративного каменю

Декоровані каменем стіни правильно служать десятиліттями, така обробка, завдяки міцності та якості природного та штучного каменю, – запорука оригінального зовнішнього вигляду приміщення на цілі покоління. Камінь не потребує реставрації, фарбування, переклеювання. Тому замовник отримує як чудове дизайнерське оформлення, і економію на проміжних ремонтах. Камінь настільки універсальний, що знаходить спільну мову з безліччю інших декоративних та оздоблювальних матеріалів. Сміливі рішення, незважаючи на деяку еклектичність, мають значний попит.

Маючи декоративний камінь в асортименті, реалізація навіть найскладніших. проектів з дизайну будинку чи квартири стає більш простим завданням. Цей матеріал акцентує стиль, додає інтер’єру затишку, віковічної солідності та надійності. Фахівці дизайнерської справи навчилися поєднувати камінь зі шпалерами, склом, натуральним деревом, різними металами. Якщо влаштувати міні-оранжерею з ретельно підібраних квіткових композицій, то нескладно отримати природний куточок.

Декоративний камінь в інтер’єрі

Нинішнє будівництво та дизайн активно використовують багато різновидів декоративного каменю. Він чудово підходить для офісів та житлових приміщень, ділових центрів та готелів, заміських будинків та магазинів. Головне – підібрати правильну фактуру та кольорову гаму. Для досягнення якісного результату, зрозуміло, краще звернутися до кам’яних справ майстрам, але цілком надійно. можливо освоїти науку декорування каменем і самостійно на якийсь час перетворившись на фахівця-декоратора. Розповімо про популярні види декоративного каменю та їх специфіку.

Граніт

декоративний камінь граніт

Являє собою зернисту вулканічну масивну породу, найпоширенішу в земній корі. Матеріал міцний, довговічний, водонепроникний, не піддається шкідливим впливам.  Відрізняється багатством фактур та відтінків. Чудово поєднується з усіма будівельними матеріалами, органічно виглядає як у сучасних, так і класичних інтер’єрах. Поширені відтінки – зелений, рожевий, чорний, зелено-блакитний, червоний, світло-сірий. Граніт чудово піддається поліруванню та різним видам обробки. Світло-сірі різновиди після термообробки стають. практично білими. Оздоблення гранітом краще залишити професіоналам.

Піщаник

декоративний камінь піщаник

Камінь осадового походження. За кольором  буває білим, бежевим, червоним, коричневим. Застосовується для облицювання, влаштування садових доріжок та паркових майданчиків. У внутрішніх інтер’єрах використовується для облицювання камінів, сходів, стін та підлоги. Піщаник використовується людством багато тисячоліття і за цей час зарекомендував себе як міцний. довговічний та красивий матеріал. З нього виготовляють підвіконня, стільниці, стійки барів.

Мармур

декоративний камінь мармур

Слово перекладається як «блискучий камінь».  Мармур відрізняється прекрасними естетичними даними. У ньому видно окремі кристали, у тому числі складається весь масив. Залежно від домішок камінь матиме різну якість. Будівництво та оздоблювальні роботи – основні споживачі мармуру. Основні відтінки – білий, червоний, жовтий, але бувають і чорні варіації. Камінь пропускає світло на деяку глибину, що сприяє створенню певного ефекту 3-Д. Людство використовує і цілі брили, і розпиляний мармур, і крихту. Мозаїка, вазони, облицювальна плитка, меблі та фонтани – далеко не повний перелік застосування цього чудового каменю.

Вапняк

декоративний камінь вапняк

Черепашник або вапняк, може мати як білий колір, так і жовтуватий, сіро-бежевий, рожевий. Найціннішими вважаються забарвлення біло-рожеве та біло-жовте. Основне застосування  вапняку – внутрішнє та зовнішнє оздоблення. Матеріал добре ріжеться, пиляється і колеться.

Сланець

декоративний камінь сланець

Друге найменування сланцю – плитняк, що утворився під час ущільнення та кристалізації глини на великих глибинах. Найпоширеніші кольори – золотистий, коричневий, жовтий, сірий, чорний, зелений, фіолетовий. У цього матеріалу шарувата структура, тому він без особливих зусиль розщеплюється на пластини. Добре зарекомендував себе як на зовнішніх, так і внутрішніх роботах, а ландшафтному дизайні. Зі сланцю роблять плитку, якою мостять доріжки та тротуари,  підлогове покриття, дверні арки та отвори, стільниці, сантехніку, багато інших предметів, що роблять інтер’єр солідним та привабливим.

Вибір декоративного каменю

Відомо, що тривалість експлуатації залежить від правильного вибору матеріалу для конкретних функцій. Для нефахівця все каміння однакове, хіба що кольором відрізняється. Уникати слід порожнеч і лакун, наростів та нерівностей у матеріалі. Не варто брати занадто гладке каміння, їм складніше надати потрібну адгезію, тобто потрібне зчеплення з іншими поверхнями.

Якщо в планах – використання штучного декоративного каменю, то вибір краще зупинити на обробці водовідштовхуючим розчином. В асортименті будівельних магазинів є різновиди, які майстерно імітують будь-який натуральний камінь. Однак, щоб забезпечити себе красою на довгі роки, потрібно ретельно вибирати матеріал і правильно його укладати.

Де купити декоративний камінь?

Усю лінійку кольорів та видом тротуарної плитки можна придбати у нас в офісах.

Купити декоративний камінь у Дніпрі

Адреса: м. Дніпро, Слобожанський проспект, 41

  • (0562) 34-65-27
  • (0562) 34-65-74
  • (067) 566-90-06
  • (066) 157-13-62