Публікації

Клінкерна цегла: способи виготовлення та застосування

Облицовочный кирпич в Днепре

Клінкер відноситься до одного з облицювальних матеріалів, що володіють особливою міцністю. Виготовляють його із спеціальної глини тугоплавкою та екологічно чистою. Завдяки цим властивостям клінкер завоював величезну популярність при проведенні будівельних робіт. Особливо часто в обробці стін використовують клінкерну плитку, що імітує цеглу. Клінкерна цегла поділяється на:

клінкерна цегла в Дніпрі
Фасадна клінкер – спеціальна цегла для оздоблення фасадів

При проведенні оздоблювальних робіт зовнішніх поверхонь будівель рекомендується використовувати, спеціально призначену для цього, фасадну цеглу, а так само кольорову (глазуровану), яка має не тільки різноманітні кольори, а й глянсові та матові поверхні.

Спосіб виготовлення клінкерної цегли

Одним із вимог технології виробництва клінкеру є відсутність у складі різних сторонніх домішок, таких як солі, крейда.

При отриманні клінкеру використовують екструзійний метод та метод сухого пресування.

  1. При екструзійному способі виробництва, якого вдаються найчастіше, використовують пластичну екструзію із застосуванням вакуумних пресів, рідше використовуються преси стрічкового типу. З метою підвищення густини проводиться додаткове пресування за допомогою важільного преса. Отримані в результаті пресування напівфабрикати вирушають до сушильних печей.
  2. Напівсухе пресування – спосіб менш витратний, він допомагає скоротити час виробництва. Але при цьому слід пам’ятати, що зменшення витрат та часу призводить до погіршення якості продукції. Клінкерна маса обробляється в пресах ротаційного та колінно-важільного типу. У цьому процес підготовки напівфабрикатів завершується. Сушіння при цьому способі зазвичай не застосовується.

Вся продукція проходить два способи випалу:

  • за температури 1200 градусів Цельсія – спікання
  • за температури до 1450 градусів Цельсія

За допомогою різниці в температурі завершального випалу досягають потрібного кольору клінкерних виробів. Цю особливість використовують виробники клінкерної цегли та плитки.

Висока щільність клінкерної цегли досягається шляхом її випалу при температурах, що значно перевищують температуру випалу звичайної цегли. За рахунок цього відбувається спікання всіх неоднорідних елементів, чим і забезпечується особливо висока щільність.

Важливо пам’ятати, що такі властивості міцності клінкерної цегли і плитки виражаються не тільки в механічних показниках, але і у великій стійкості до амплітуд температур і високої вологості.

Властивості клінкерної цегли повинні відповідати таким вимогам, як використання в умовах перепаду тиску, дії агресивних речовин (луг, кислота), підвищеної вологості та критичних температур.

При контакті клінкерної цегли з агресивним середовищем для його очищення достатньо буде лише провести поверхнею вологою ганчіркою. Таку властивість йому надає невелика пористість виробів. Стійкість до впливу різноманітних руйнівних чинників обумовлює величезну затребуваність клінкерної цегли під час проведення будівельних робіт.

Клінкерна плитка, що імітує цеглу, додатково надає будівлі міцність, при цьому знижуючи матеріальні витрати на будівництво.

Всі представники клінкерної продукції: облицювальна цегла, цегла, облицювальна плитка мають високу водонепроникність. Завдяки чому цей будівельний матеріал має велику популярність. Дані властивості, поряд з високою міцністю та тривалим терміном експлуатації дозволяють застосовувати його для обробки приміщень різного призначення, у тому числі з умовами підвищеної вологості навколишнього середовища.

Застосування клінкерної цегли

Клінкерна цегла використовується при мощенні доріжок, а також більших за площею територій. Виробники випускають різні за кольором, розміром та формою цеглини: квадратні, шестикутні та спеціальні, призначені для укладання в замок. При цьому вони, найчастіше, мають шорстку поверхню, завжди мають високу міцність.

клінкерна цегла магма топаз литва
Клінкерна цегла Магма Топаз

Готовий виріб може мати різне призначення як для робіт на горизонтальних і вертикальних поверхнях, так і для обробки. Існує так само і інший, особливий вид високоміцної клінкерної цегли, що використовується для мощення доріг та площ. Він особливо актуальний, коли треба змінити ландшафт, надати йому неповторного вигляду, тому дуже популярний у ландшафтних дизайнерів.

Існує думка, що слово «клінкер» прийшло до нас з Голландії і нагадує звук, що дзвінить, отриманий від простукування плиткою після спікання.

У Західній Європі клінкерна цегла на протязі вже більш ніж двох століть славиться, як гарний, міцний та довговічний виріб і знайшов широке застосування при обробці різних об’єктів.

До певного часу в Україні та країнах СНД використовувався лише імпортний клінкер, виготовлений у Європі. Однак, це спричиняло великі витрати через складну технологію виробництва та транспортування. Тому, починаючи з 2006-2007 року, компанія «Велике Будівництво» відкрила власну лінію виробництва.

І вже на сьогоднішній день вітчизняна клінкерна продукція, за своєю якістю і властивостями, нітрохи не поступається імпортною, маючи широкий асортимент кольорів, твердість і міцнісні характеристики, що нічим не відрізняються. Ці властивості клінкерної цегли та плитки забезпечують їх затребуваність при виконанні різних видів будівництва та дизайну (прикраса фасадів будинків, відновлення зруйнованої цегляної кладки, декорування стін приміщення).

Завдяки тому, що клінкер під час випалу при високих температурах набуває високої міцності та неповторності кольору, його можна комбінувати при мощенні площ і доріг, отримуючи при цьому найрізноманітніші орнаменти.

А при використанні його в облицювання будинку надає йому не тільки особливої ​​міцності, але й робить недоступним для проникнення вологи та неповторно красивим.