Публікації

Що таке клінкерна цегла і чому вона дозволяє заощаджувати?

клинкерный кирпич в Днепре

Корисні властивості клінкерної цегли

Візитною карткою будь-якого будинку є його фасад. Сучасні дизайнерські рішення здатні втілити найвишуканіші вимоги, що свідчать про яскраву індивідуальність домовласників та бездоганність їхнього естетичного смаку. Допомагає в цьому – клінкерна цегла.

Фасадна клінкерна цегла надає будинкам рис європейського стилю, робить їх презентабельними та солідними. Термін служби цих будівель набуває великої довговічності. Фасад будівлі з клінкеру не втрачає своєї цінності з часом і є чудовим капіталовкладенням у сімейно-спадковій справі.

Що така клінкерна цегла?

Клінкер є повністю натуральним продуктом, що складається з глини. Температура його випалу – 1200 – 2000°. Це надає клінкеру найвищої міцності в порівнянні з іншими різновидами цегли. Клінкер найбільш стійкий до впливу вологи. Йому не страшно руйнівний температурний вплив.

При порівнянні клінкеру з іншими матеріалами будівельної кераміки виявляється перевага цього виробу за багатьма параметрами. Так, клінкер від звичайної цеглини або черепиці відрізняється найвищою механічною міцністю. Він міцніший на стиск і вигин, менше схильний до стирання. Також має дуже невисоке водопоглинання (1 – 6% від маси).

 клінкерна цегла у Дніпрі
Клінкерна цегла відмінно підходить для прикраси будь-якого фасаду.

Через щільну структуру клінкер практично не поглинає вологу. Це дозволяє зберігати високі характеристики морозостійкості.

Ще одна приваблива властивість клінкеру – його хороша паропроникність. Цей показник забезпечує дотримання головного правила при спорудженні багатошарового фасаду: у порівнянні з попереднім шаром кожен наступний має більш високий коефіцієнт паропроникності.

Фасадний клінкер характеризується високими показниками теплоізоляції та шумоізоляції. Завдяки цьому всередині будинку забезпечується комфортний температурний та звуковий режим.

Кольорові особливості клінкеру

При виготовленні клінкерної цеглини застосовують різні кольорові пігменти. Це обумовлює наявність широкого діапазону кольорів і різноманітного спектру відтінків. Тому втілити колірні забаганки будь-якого замовника буде не дуже складно.

Клінкерний фасад практично не сприйнятливий до впливу ультрафіолетових променів. Тому споруди з клінкеру збережуть яскравий колір протягом тривалого періоду служби.

Відтінковий спектр клінкерної цеглини забезпечує безліч кольорових нюансів. Можна знайти яскраво-білі, темно-коричневі, димчасто-сірі зразки та масу інших відтінків. Характерно, що колірна гамма клінкеру забезпечується застосуванням рідкісних сортів глини, яка сама по собі має багаті відтінки кольорів, що робить непотрібним використання штучних барвників.

Природні якості сировинної глини покладено основою виробництва кольорового клінкеру. Жодне місце покладів глини не схоже на інше за мінеральним складом сировини. Звідси – багата різноманітність кольорових та пластичних якостей клінкеру. Кожен регіон представляє глину різної якості.

Наприклад, поклади глини, що знаходяться поблизу залізних груд, надають клінкеру теракотового відтінку. Білі кольори забезпечені глиною, що знаходиться поблизу вапняку. Якщо клінкер виготовлений з глини, знайденої поруч із кам’яним вугіллям, його кольори отримають благородний чорний, сіро-блакитний та сірий відтінки. Природно-природний колорит клінкеру здатний полонити найсуворіших споживачів.

Зовсім закономірно, що за таких якостей клінкерна цегла впевнено почувається на ринку будівельних матеріалів. Клінкер оптимальний в оформленні фасадів, сходів та сходів, тротуарної бруківки.

Вже багато років Вистарк постачає вимогливим замовникам керамічні вироби найвищої якості. Компанія є офіційним представником провідних європейських виробників Celina Clinker, CRH Clay Solutions, Gresmans, Hagemeister, Interbau, King Klinker, Nelissen, Petersen та інших. Підприємства цих фірм виготовляють клінкер для дорожнього та тротуарного покриття, для фасадного оздоблення, для укладання плитки для підлоги і сходів. Ними випускаються кольорові розчини, натуральна черепиця, німецький сланець.