Публікації

Де використовується облицювальна керамічна цегла? ЇЇ характеристики

Керамічна цегла використовується дуже часто як облицювальний матеріал, тому професійні будівельники можуть знизати плечима, реагуючи на наївність такого питання. Але для забудовника, який бажає уважно все зважити і вникнути в нюанси вибору будівельних матеріалів, це питання не видасться пустим.

Зародження та технології виробництва керамічної цегли

Керамічна цегла служить людству вже не одну тисячу років. Його сировинну основу складає глина. А ось силікатній цеглині ​​понад 130 років. У 1880 році його виготовлення запатентував В. Міхаеліс. Вдалося йому зробити після винаходу автоклава для пропарювання вихідного матеріалу під тиском (Ч. Чемберленд, 1879). Силікатну цеглу виготовляють із меленого негашеного вапна, кварцового піску та добавок (фарбуючі елементи).

Керамічна цегла на початковій стадії отримує пластичне формування. Глиняна маса перед замісом очищається та ретельно подрібнюється. Після цього в печах сформовані заготовки проходять тривалий тривалий випал (t = 870 – 1200°). Повний виробничий цикл виготовлення керамічної цегли триває більше 1 тижня.

Силікатну цеглу виготовляють автоклавним способом твердіння заготовок. Заготівлі піддаються методу напівсухого пресування під тиском 8-15 атмосфер при t = 175-200 °. Силікатну цеглу можна довести до готовності за добу.

Таким чином, стає зрозумілим, що виробництво керамічної цегли потребує набагато більше енергії та часу. Відповідно – і більш дорогого обладнання. Ці особливості визначають підвищену ціну (приблизно на 30 – 50% більше у порівнянні з силікатною цеглою). Однак зіставлення техніко-експлуатаційних якостей цих двох матеріалів переконує в тому, що цінова перевага силікатної цегли відсувається на другий план.

Показники водопоглинання керамічної цегли

Керамічні та силікатні цегли випускаються в таких формах: повнотіла і пустотіла, рядова (будівельна) та лицьова (облицювальна). Однак при зведенні стін виявляються суттєві обмеження в областях використання силікатної цегли. Його застосування неприпустимо у таких частинах, як фундамент, підвал, цокольний поверх та стіни приміщень з експлуатаційним режимом підвищеної вологості. Також не можна застосовувати силікатну цеглу в монтажі печей, камінів або димарів. Він починає розкладатися за t = 800°. Кладка та облицювання елементів будівель або інтер’єру з підвищеними температурами експлуатації вимагає застосування виключно повнотілої керамічної цегли.

Силікатній цеглині ​​властива висока природна вологість (16 – 18%). Йому також властивий підвищений рівень водопоглинання. У середньому – 10% для повнотілого, 13% – для пустотілого. Водопоглинання рядової червоної цегли коливається у межах 6 – 13%. Окремі різновиди (наприклад, клінкер) виділяються досить низьким рівнем водопоглинання – 2 – 3%. З водопоглинанням безпосередньо пов’язана морозостійкість цегли.

Цей коефіцієнт є основним для Північно-Західних регіонів Росії. Їхній клімат характеризується частими температурними перепадами. У свою чергу морозостійкість визначає довговічність фасадної кладки. Тому високий рівень даного коефіцієнта гарантує тривалий термін служби облицювальної цегли.

Силікатна цегла має низьку морозостійкість – 25 – 35 циклів. Рідко випускається різновид силікатної цегли, що відрізняється підвищеною морозостійкістю – F50. А ось для керамічної цегли цей показник є звичайним. Клінкерні вироби збільшують показник до 100 циклів.

Іноді виробники з рекламною метою завищують показники своєї продукції. Вони сподіваються, що споживач навряд чи звірятиме їх відповідно до супровідної документації. А це робити варто.

Теплоізоляційні характеристики керамічної цегли

Водопоглинальні властивості цегли визначають її теплоізоляційні якості. Намокання стін від дощів, які досить часті в Росії, у рази знижує показники теплозахисних якостей силікатної цегли. Цей матеріал має нестійкі теплоізоляційні показники. Теплопровідність силікатної цеглини в сухому стані має коефіцієнт 0,4 – 0,7 Вт\М*К. Проте за умов реальної експлуатації цей показник збільшується до 0,56 – 0,95 Вт\М*К.

Облицювальна кераміка зберігає показники 0,34 – 0,57 Вт\М*К. Це означає, що викладені з керамічної цегли стіни довше утримуватимуть тепло в будинку. На збільшення теплоізоляційних властивостей цеглини впливає зменшення його щільності за рахунок збільшення пустотілості.

Силікатна цегла переважно випускається повнотілою з показниками щільності 1800 – 1900 кгм3. На ринку будівельних матеріалів зустрічається силікатна цегла, в якій є ненаскрізні технічні отвори (15 – 30%). Його щільність складає 1500 – 1550 кг м3.

Керамічному цеглі порожнистого типу характерна порожнеча 40 – 55% і щільність 1150 – 1200 кг м3. Використання силікатної цегли при зовнішньому облицюванні стін збільшує навантаження на фундамент будівлі та витрати на його спорудження. Керамічна цегла виглядає привабливіше з екологічного боку, оскільки вона є матеріалом, що дихає.

Показники паропроникності червоної цегли становлять близько 0,16 мг\м*ч*Па. У силікатної цегли вони всього 0,05 мг*м*ч*Па. Ці значення припускають створення повітряних зазорів у стінах із силікатної цегли, що тягне за собою збільшення фундаментної ширини і вимагає високого рівня професіоналізму робітників.

Облицювальна керамічна цегла здатна швидко висихати відразу після проходження дощу. Через це він не схильний до гниття або плісняви. Розрізняються керамічна та силікатна цегла індексами шумової ізоляції. Для першого – це показники 45 – 46 дБ, для другого – 50 – 51 дБ.

Бренди керамічної цегли представлених на сайті “Великого будівництва”

керамейа керамічна цеглаєвротон керамічна цеглапрокерам керамічна цегла

Багатоподібні зразки облицювальних керамічних матеріалів представлені для ознайомлення та купівлі у виставкових залах «Велике Будівництво»  Дніпра