Публікації

Гіперпресована цегла: позитивні і негативні якості цегли

гиперпрессованный кирпич днепропетровск

Гіперпресована цегла на будівельному ринку з’явилася порівняно недавно. Однак він встиг набути певної популярності.

Цей вид цегли з’явився на теренах Росії на самому початку 1990-х років. За минулі десятиліття він здобув помітне визнання. Сталося це завдяки експлуатаційним якостям, які багато в чому перевершують властивості традиційної керамічної цегли.

Метод напівсухого гіперпресування є безвипаловим способом виробництва цегли. В основі виробничої технології гіперпресування знаходиться процес «холодного зварювання». Подрібнений вапняк або його відсіви з’єднують із цементом (до 10%). У цю суміш додається барвник та певну кількість води. Потім, стискаючи отриманий матеріал під тиском близько 300 т, утворюють цеглу.

Після цього заготовки поміщають на 8 – 10 годин у пропарювальну камеру. Там цемент під впливом вологи активує свої в’яжучі властивості. Відмінність від бетону полягає в тому, що гіперпресована цегла не покривається цементною плівкою. Вона знижує адгезію і не дає “дихати” бетонним спорудам.

  • Гіперпресована цегла має ідеально чіткий контур. Його правильна форма позбавлена ​​дефектів чи нерівностей. Це значно спрощує роботу з його укладання. Можна відмовитись від розшивки, якою намагаються ліквідувати похибки при використанні звичайної цегли. Стіни з гіперпресованої цегли набувають ошатного та естетичного вигляду.

гіперпресована цегла дніпропетровськ

  • Гіперпресування дозволяє отримувати цеглу з високою міцністю стиснення (250кг/см2) та надзвичайною морозостійкістю (150МПЗ). Порівняно з керамічною цеглою гіперпресована має нижчий рівень водопоглинання. Але його теплопровідність вища.
  • Гіперпресована цегла має гарну паропроникність. Він досить стійкий за різних атмосферних впливів. Добротна адгезія з розчином забезпечується поверхнею цегли. Завдяки цьому посилюється міцність кладки. Вона стає практично монолітною. Тому гіперпресовану цеглу успішно використовують у регіонах, що відрізняються підвищеною сейсмоактивністю.

Зростанню популярності по застосуванню гіперпресованої цегли сприяють майже необмежені можливості за її забарвленням. Керамічна цегла не може похвалитися таким різноманіттям. Бідна палітра кольорів істотно обмежує декорування будівель. Архітектори змушені шукати додаткові (часто дорогі) способи оздоблення стін.

Застосування гіперпресованої цеглини дозволяє втілювати найнесподіваніші колірні рішення. Кожному будинку можна надати індивідуального вигляду. Різноманітність зовнішнього вигляду будівель може створюватися завдяки механічній обробці гіперпресованої цегли. У таких випадках виходить поверхня, схожа на дикий природний камінь.

гіперпресована цегла дніпропетровськ

Підвищені декоративні якості гіперпресованої цегли роблять його привабливим матеріалом при облицюванні сходових прольотів та різних елементів інтер’єру (наприклад, каміна). Цей матеріал привернув увагу ландшафтних дизайнерів. Вони використовують гіперпресовану цеглу при створенні оригінальних садово-паркових споруд.

Технологія гіперпресування дозволяє створювати абсолютно екологічний матеріал. Адже вона не передбачає використання полімерів чи хімікатів. Роль барвників виконують подрібнені частинки природного каміння, оксиди металів та інші натуральні добавки.

гіперпресована цегла дніпропетровськ

Гіперпресована цегла не піддається впливу біологічних факторів. На ньому не з’являється пліснява, і він не зазнає гниття. Ця цегла не вбирає токсичні речовини і не виділяє токсини у природне оточення.

При масі позитивних якостей гіперпресована цегла не позбавлена ​​вад. Його можна назвати холодним матеріалом, оскільки теплопровідність у нього наближається до показників натурального каменю. Цей вид цеглини відрізняється великою вагою. Тому потрібно подбати про додаткове посилення фундаменту.

Низьке водопоглинання гіперпресованої цегли обмежує роботу з нею в певних погодних умовах. Скажімо, у сиру погоду та за температурних режимів нижче +5° робота мулярів дуже утруднена.

гіперпресована цегла дніпропетровськ

Висока адгезія змушує працювати з цим матеріалом дуже акуратно. Розпорошений розчин дуже важко змивається. Це посилює ризик псування лицьової поверхні та зовнішнього вигляду. Через хорошу адгезію розібрати кладку з гіперпресованої цегли дуже складно.

Перелічені вади не скасовують того, що гіперпресована цегла допомагає створювати довговічні споруди. Він робить їх естетично привабливими. Гіперпресована цегла не тільки не сковує політ творчої фантазії архітекторів чи оформлювачів, а й стимулює її.

гіперпресована цегла дніпропетровськ