Публікації

Як вибрати цеглу: що залежить від вибору цегли

Серед створених людством штучного каміння цегла займає чи не головне місце. Він відомий як будівельний матеріал з найдавніших епох. Нині він – найпоширеніший матеріал при будівельних чи ремонтних роботах.

Цегла Дніпрі та Запоріжжя – універсальний матеріал. Він зручний у використанні, довговічний, міцний. Але важлива порада: вибір цегли повинен проводитися осмислено, зі знанням важливих особливостей.

Сьогодні у світі виготовляється понад 5000 варіативних моделей цегли. Вони створюються шляхом комбінування різних кольорів та фактурних поверхонь, форм та розмірів. Існує кілька основних класифікацій цегли, заснованих на деяких її властивостях та параметрах.

Види цегли

  • рядовий або будівельний;
  • лицьовий;
  • спеціальний.

Рядова цегла

Рядова (будівельна) цегла зазвичай застосовується в ході спорудження зовнішніх і внутрішніх стін. Такі конструкції вимагають додаткового покриття штукатуркою або іншими облицювальними матеріалами. Рядовий відрізняється жорсткою поверхнею. Він має низьку стійкість під впливом довкілля. Його плюс – відносна дешевизна.

Якісна зовнішня поверхня виділяє цегляну цеглу. Він добре протистоїть впливу вологи та морозу. Придатний майже у всіх зовнішніх об’єктах. Має досить багатою кольоровою гамою. Зовнішній бік пропонує відтінки від густого коричневого кольору до майже білого.

Лицьова цегла

Лицьова або облицювальна цегла у Дніпрі має різноманітну форму – зрізану, кутову, вигнуту, закруглену.

Спеціальна цегла

Спеціальна цегла придатна для особливих експлуатаційних умов. Наприклад, вогнетривкий (шамотний) застосовують для викладання топок, камінів, печей. Він застосовується у зонах з високими температурними режимами. Кислотоупорний задіяний у спорудженні об’єктів хімічного виробництва. Клінкерна цегла (бруківка) буде гарною для різних твердих покриттів: майданчиків, сходів, підвіконь.

За розмірами цеглину поділяють на:

  • одинарний;
  • полуторний;
  • подвійний;
  • нестандартна (єврокигла, четвертна, вісімна, реставраційна).

Одинарний має стандартизовані розміри. Його довжина (ложок) дорівнює 250 мм, ширина (тичок) – 120 мм, висота – 65 мм. Перші дві величини зберігаються у полуторному та подвійному. Змінюється лише висота. У подвійного вона становить 88 мм, у подвійного – 140 мм.

Варто звернути увагу на те, що по висоті в 1 м кладки розміщується приблизно 13 рядів одинарної цегли, 10 – полуторної, 6,5 – подвійної цегли. Розчинні шви між рядами становлять приблизно 10 мм.

По відсутності або наявності порожнин цегла поділяється на 2 види: повнотіла і пустотіла (щілинна). Повнотіла цегла позбавлена ​​порожнеч. Допускається наявність у ньому технологічних отворів. Розмір порожніх просторів не повинен перевищувати 13%, а щільність має бути більшою за 1600 кг/м3. Пустотіла цегла має збільшену пустотність до 45%, щільність – до 1500 кг/м3. Пустотіла цегла має гарні теплоізолюючі здібності. Стіни з нього роблять тонше, ніж із повнотілої цегли. Міцність цього штучного каменю знаходиться в таких межах: від 75кг/см2 (виробнича цегла, що випускається «Перемога/Кнауф») до 190кг/см2 (силікатна цегла).

За сировинним матеріалом та технологією виготовлення цегла буває:

  • керамічний (з глини, що пройшов повний випал);
  • напівсухе пресування (частіше з глини, рідше – з торфу або землі; минулий цикл неповного випалу або теплового сушіння);
  • шамотний (з особливої ​​глини та добавок);
  • силікатний;
  • кераміт (з кремнієвого піску);
  • кислотривкий.

За вагою та міцністю силікатна цегла перевершує червону. Однак силікатну неприпустимо використовувати при зведенні фундаментів або кладці димоходів. Він має слабку вологостійкість. А за високих температур розкладається. В умовах зайвої вологості (огорожі, фундаменти, цоколі) не варто застосовувати матеріал, отриманий шляхом напівсухого пресування.

Якість поверхні дозволяє розмежовувати гладкий та рельєфний. Рельєф у рядового забезпечує кращу зчіпку із розчином. У лицьового – цей елемент стає частиною декоративної прикраси. Рифлення може набувати форми різних малюнків. Також вони бувають з колотою поверхнею.

Марки цегли визначають показники його міцності: М50, М75, М100, М125, М150, М175, М200, М250 та М300. Конкретна марка відповідає межі міцності, яка вимірюється стисненням у кг на см2. Чим вище цифри марки, тим міцніше цегла. Під час зведення малоповерхових будинків використовують цеглу М100 – М150.

Також маркується морозостійкість цегли: МРЗ15, МРЗ25, МРЗ30, МРЗ35, МРЗ50, МРЗ100. Вологовбирання цегли може бути від 6 до 16%.

При виборі цегли варто враховувати, що залізобетонні елементи (ригелі, плити перекриття, перемички) мають товщину, що співвідноситься з висотою кладки (75мм) або заввишки одинарної цегли (65мм). Такі розміри сприяють зручності стикування різнорідних елементів.

Купити в Дніпрі

Адреса: м. Дніпро, Слобожанський проспект, 41

  • (0562) 34-65-27
  • (0562) 34-65-74
  • (067) 566-90-06
  • (066) 157-13-62