Публікації

Як вибрати облицювальну цеглу

Облицовочный кирпич в Днепре

Про привабливий та міцний будинок мріє кожен. Навіть якщо у вас не зовсім привабливий фасад, і будинок побудований не з червоної цегли, а, наприклад, з матеріалу менш міцного, на допомогу приходить облицювальна цегла, яка для цього і призначена. Найчастіше облицювання фасаду роблять саме лицювальною цеглою, а не іншими матеріалами. У минулому облицювання фасадної частини своїх будинків люди виробляли білою або червоною цеглою, особливо ця мода припала на 2000-ті роки. Однак на зміну звичайній цеглині ​​з’явився облицювальний, який має більш натуральний і природний вигляд. Даний тип цегли має велику різноманітність кольорів та видів. З одного боку, це чудово, коли є такий асортимент, проте тут легко заплутатися, якщо ви не менеджер будівельного магазину. Тому в цій статті ми намагатимемося розкласти все по поличках.

Кожна облицювальна цегла має свої властивості та характеристики, які не кожен обиватель зможе прочитати та зрозуміти. Тому за допомогою цієї статті ви навчитеся вибирати і розуміти, яка облицювальна цегла вам все ж таки необхідна, а також ви дізнаєтеся які плюси і мінуси має цю цеглу. І почнемо ми з того які види облицювальної цегли існують.

Облицювальна цегла в Дніпрі
За допомогою облицювальної цегли старому будинку можна ліг надати свіжий і красивий вигляд

Види облицювальної цегли

Прийнято розрізняти керамічний, гіперпресований і клінкерна облицювальна цегла.

види облицювальної цегли
Види керамічної облицювальної цегли: А – семищевий світлий; Б – дев’ятиищевий світлий; В – звичайний напівсухого пресування; Г – варіант світлого семищелевого; Д – блок світлий дев’ятиищевий; Е – червоний семищевий.

Керамічна цегла застосовують частіше в облицювання житлових приміщень. Цей вид цеглини виготовляється з глини, яку при виробництві обпалюють. На даний момент облицювальна цегла виробляють різних кольорів та відтінків. Для отримання білої цегли використовують глину білого кольору, а також з цієї глини можна створити цеглу жовтого і персикового кольору. А ось для того, щоб отримати облицювальну цеглу іншого відтінку тут використовують спеціалізовані пігментні барвники. Для виробництва поверхневого фарбування можуть використовувати різні барвники і виключно після чого їх вкривають метало-полімерами. Крім облицювальної цегли українського виробництва попит мають німецькі та голландські бренди, проте після збільшення курсової різниці в порівнянні з українською гривнею, попит помітно впав. У виробництві цієї цегли використовують сланцеву глину, яка не містить крейди та сіль і внаслідок чого вона високо пластична та якісна для виробництва.

Гіперпресована цегла виготовляється з черепашника або дрібного вапняку. Ці матеріали розбавляють з 12 відсотковим розчином портландцементу з водою, а для того щоб вийшла цегла різних кольорів, до неї додають різні відтінки барвника. Ця керамічна цегла виготовляється не шляхом випалу, як керамічна, а гіперпресуванням матеріалу, це робиться під високим тиском. Клінкерну облицювальну цеглу виготовляють із пластичної глини, яку необхідно попередньо спресувати і лише потім обпалити при високій температурі до повного запікання глини.

Плюси та мінуси облицювальної цегли

Керамічна облицювальна цегла, її плюси та мінуси

Відмінним рішенням для облицювання свого будинку буде керамічна облицювальна цегла. Так як ця цегла добре витримує механічні впливи на неї. Також він дуже стійкий до ультрафіолету і тому не вигоряє на сонці. А ще він добре себе зарекомендував у зимовий період, тому що облицювальна цегла має гарну морозостійкість. Керамічна облицювальна цегла має різну форму і текстуру, рівну або хвилясту, текстура у цієї цеглини може бути як гладкою так і шорсткою. Лицьова цегла має ще один незаперечний плюс у тому, що він не вбирає в себе вологу, а навпаки випускає її з приміщення і тому стіни в будинку не сиріють. Для того, щоб волога не замерзала на стінах в зимовий період, його потрібно обробити водовідштовхувальними матеріалами, один з них – це гідрофобізатор. При покупці такого матеріалу потрібно врахувати, що деякі гідрофобізатори мають властивість не пропускати вологу на поверхню, і тому вся волога затримується в житловому приміщенні. Мінус облицювальної цегли з кераміки – це те, що його потрібно вчасно обробити спеціальним і правильним гідрофобізаторним засобом, щоб уникнути руйнування облицювання на фасаді будинку.

Гіперпресована облицювальна цегла, плюси та мінуси

Плюси гіперпресованої цеглини – це відмінна вологостійкість та моростійкість. Він за своєю властивістю дуже міцний та надійний у застосуванні.

гіперпресована цегла в Дніпрі
Гіперпресована цегла відрізняється відмінною морозостійкістю та вологостійкістю

Переваги даного матеріалу в порівнянні з керамічною цеглою в невисокій ціні, так як він виробляється з недорогих матеріалів, але і в той же час він дуже міцний за складом, так само, як і керамічний має безліч кольорів і форм. Форми гіперпресованої цегли бувають повнотілими, порожнистими, колотими та фігурними. Але, крім цього, у нього є й мінуси. Так як ця облицювальна цегла має гладку поверхню, то цемент дуже важко з’єднується з цеглою. Отже, рекомендується купувати цеглу з невеликими заглибленнями або отворами за допомогою яких покращується зчеплення цегли та цементу. Цей вид цегли найкраще купувати, коли його термін від виробництва до моменту використання становить не більше місяця, така цегла краще схоплює цемент. Для того щоб поверхневий шар цегли не руйнувався його необхідно обробити гідрофобізаторами.

Клінкерна облицювальна цегла, її плюси та мінуси

Клінкерна облицювальна цегла має чудову звуко-і теплоізоляцію. Прекрасно переносить міцні морози, тим самим гарантуючи високий термін служби цегли. Він як і глиняний керамічний цегла має властивість не пропускати вологу всередину житлового будинку. Якщо ви вирішите облицювати свій будинок клінкерною цеглою, то будьте певні, запас міцності вам забезпечений, а також запас стійкості до всіх можливих впливів на нього. Клінкерна керамічна цегла має не тільки міцність і стійкість, але й надто чималу гаму різних кольорів та кольорів.

Але в той же час, як і в іншої облицювальної цегли є не тільки плюси, а й мінуси. Ми вже сказали, що клінкерна цегла не дозволяє проникнути вологи всередину будинку, проте вона має низький показник вологопоглинання, тому клінкерна цегла може повільно поглинати вологу цементу. Таким чином після кожного покладеного ряду цегли потрібно витримувати деякий час, щоб цегла схопилася. Тому виробники та досвідчені фахівці радять для такої цегли застосовувати спеціальні «жорсткі розчини», які виготовлені в Німеччині. Також мінус цієї цегли ще в тому, що вона дуже дорога, за своєю вартістю перевищує вдвічі вартість керамічної облицювальної цегли.

Підбір облицювальної цегли

Якщо ви вже визначилися, яка облицювальна цегла вам більше підходить, і за якістю, і за ціною, не поспішайте бігти в магазин, перед вами постає завдання, як вибрати якісний бренд. У цьому випадку потрібно знати, на що слід звернути свою увагу при придбанні цегли.
По-перше: необхідно розібратися який розмір облицювальної цегли вам найкраще підібрати?

Розміри 250х120х65 мм – стандартна облицювальна цегла. Ця цегла підходить як для облицювання стін, так і для основи фасаду. Вузька цегла розміром 250х60х65 мм має низьку вартість і застосовується тільки для облицювання фасаду. Розміри тонкої облицювальної цегли 250х22х65 мм, нагадує фасадну плитку, придатний тільки для облицювання фасадів з ідеально рівною структурою стіни. Але не забувайте, якщо ви вирішили використовувати в облицювання безпосередньо тонку цеглу, то кути будинку найкраще облицьовувати звичайною цеглою.

По-друге: необхідно звернути увагу на колір облицювальної цеглини – це стосується керамічного та клінкерного облицювання.

Якщо ви виявили цеглу блідо-рожевого натурального відтінку, то при виготовленні такої цегли сталося недотримання технології виробництва, в такому випадку він просто був недопаленим. При використанні така цегла буде рясно вбирати в себе вологу, при ударі по цегли він видаватиме глухий звук. Такою облицювальною цеглою проводити обробку можна тільки в середині приміщення. Якщо ж ви виявили, що цегла має склоподібну поверхню, то ця цегла при виготовленні була перепалена і для облицювання вона вже не придатна. Цегла відмінної якості повинна мати дзвінкий звук при ударі, а колір має бути червоним.

Протягом короткої експлуатації цегли на ньому іноді можуть виникати як відколи, так і висоли (білий наліт розчинних солей). Відколи мають властивість з’являтися, якщо в облицювання міститься вапно. При покупці цегли потрібно уважно подивитися цеглу на предмет сколів, а також на наявність білого вкраплення, ретельно перевірте колір цегли, він повинен бути однорідним. Якщо ви виявили хоч один із дефектів, не радимо брати таку цеглу.

По-третє: яку цеглу взяти, щоб вона прослужила вам не один рік? Давайте розберемося. Лицьова цегла ділитися на п’ять груп:

  • 1 група – висока ефективність;
  • 2 група – підвищена;
  • 3 група – нормальна;
  • 4 група – умовна;
  • 5 група – звичайна.

Визначити на вигляд якість облицювальної цегли не важко. Якщо в цеглі присутнє багато порожнин, то тим вона тепліша, а ось повнотіла цегла навпаки не така теплоефективна.

Як підібрати облицювальну цеглу, щоб вона була міцною і надійною? Відповідь на це питання дуже проста. Можна просто вдарити (не сильно) молотком по цеглині ​​або просто подивитися його маркування. Якщо ви побачили на цегли маркування М25, то це низькомарочна цегла, якщо по такій цегли вдарити, то вона відразу ж перетвориться на пил. Маркування М50 означає, що це середньоміцна цегла, якщо по ньому вдарити молотком два – три рази, то він розлетиться на кілька шматочків. А ось маркування цегли М150 – М300 означає, що перед вами високоміцна облицювальна цегла, і при ударі по ньому молотком відскакуватимуть іскорки, і тільки дрібні шматочки можуть відпасти від нього.

Як виявити морозостійкі властивості цегли?

Морозостійкість облицювальної цеглини може бути від 6 до 14 відсотків. Її можна виявити в маркуванні, вона позначена літерою F. Якщо після цієї літери стоїть велике число (від 35 до 100), чим більше число, тим вища морозостійкість.

І остання рекомендація для тих, хто хоче утеплити і прикрасити свій будинок облицювальною цеглою: для початку необхідно підрахувати скільки цегли вам знадобиться, але купувати необхідно на 10-20% більше тієї кількості, які ви порахували. Ми сподіваємося, що наша стаття допомогла вам визначитися з вибором облицювальної цегли.