Публікації

Клінкерна плитка: ціна, виробники, характеристики

клинкерная плитка

З’ясовуємо, які властивості має фасадна клінкерна плитка, в яких випадках облицювання клінкером краще цегляної кладки і скільки коштує клінкерна плитка під цеглину камінь у різних виробників. /strong>

Клінкерна плитка та клінкерна цегла: виробництво та характеристики

«Клінкерна плитка» – це узагальнююча назва для оздоблювальних матеріалів, які виготовляють із сортів сланцевих глин за допомогою екструзії. Клінкер – гарний, екологічний, довговічний та морозостійкий матеріал.

Сама назва має голландське походження. Саме у цій країні відкрили спосіб отримання глиняного клінкеру. Технологія полягає в тому, що масу тривалий час запікали в печах при дуже високій температурі (приблизно 1200 ° С). Такий спосіб обробки призводить до отримання плитки, порівнянної за експлуатаційними властивостями з клінкерною цеглою. При показнику водопоглинання в 6% матеріал не боїться ні шкідливого впливу різних погодних чи хімічних факторів, йому ніщо цвіль, бактерії, грибки. Завдяки цьому, облицьований клінкером фасад і за кілька років виглядатиме, як новенький. На фото можна детально розглянути фасади, на яких використані вироби з колекції з романтичною назвою Old Castle. Виробник – польський бренд King Klinker. Другий варіант – Feldhaus Klinker.

клінкерна плитка будинок

Існує спосіб сухого пресування, за допомогою якого виробляють клінкерну плитку. Такий спосіб освоїли, наприклад. у Польщі на фабриці Cerrad. При цьому спочатку формують саму плитку, пресуючи суху глину гідравлічним пресом, а потім випалюють її, задіявши температуру в 1150 °С.

Доведено, що це більш дешевий спосіб, відповідно, і покупцю така плитка коштуватиме дешевше. За рахунок нижчого рівня водопоглинання збільшується морозостійкість. Але є й мінус. Він полягає в тому, що цей вид плитки має не таку гарну адгезію, як виготовлена ​​гарячим способом. Тому до вертикальної поверхні її кріпити важче, та й триматися. буде гірше. Якщо в планах працювати з виробами від «Церрад», то попередньо доведеться оштукатурити стіну,  прикріпити армовану пластикову сітку і прогрунтувати.  Це дозволить досягти більш тривалого терміну експлуатації клінкеру.

клінкерна плитка Cerrad
Клінкерна плитка Cerrad

Різновиди фасадної клінкерної плитки

Сучасній облицювальній справі відомо багато видів цього матеріалу. Однак найпопулярніші варіанти – це імітація цегли та природного каменю. При цьому промисловість створила різноманітність кольорів та відтінків такої плитки. Можна знайти як природні, так і екстремально яскраві глазуровані кольорові варіації. Розроблено різну фактуру. Актуальні види – шорсткі і штучно зістарені, ідеально гладкі також мають успіх. Можна доглянути різноманітні розмірні характеристики.

ригельна плитка

Серед продукції Feldhaus Klinker можна знайти неглазурований клінкер, що має шорстку поверхню, фактура якої імітує облицювальну цеглу.
«Церрад» здійснює імітацію під натуральний камінь.

Клінкерна плитка King Klinker
Клінкерна плитка King Klinker

Ще один позитивний момент: усі названі бренди виробляють як звичайну пряму плитку, так і кутові елементи, які допоможуть створити повне відчуття кам’яної кладки або цегли.

Клінкерна плитка Cerrad
Клінкерна плитка Cerrad

Наприклад, в асортименті німецької фабрики Stroeher є ригельна плитка, розмір якої – 44×5,2 см, тобто довша за стандартну вдвічі. При цьому вона має дуже ефектний вигляд.

клінкерна цегла

Клінкерна плитка або клінкерна цегла: що краще?

Фахівці дотримуються твердого переконання, що клінкерна плитка нічим не гірша за цеглу. Якщо все правильно змонтовано, то і на перший погляд, і навіть на другий далеко не завжди можна знайти відмінності між цеглою і плиткою.

До того ж, плитка набагато тонша, а значить – легша, тому не так ускладнює конструкцію. Тому до клінкерної плитки вдаються при необхідності облицьовувати будівлі на неглибоких фундаментах або реставрувати будівлі, яким кілька сотень років.

Клінкерна плитка King Klinker
Клінкерна плитка King Klinker

Завдяки легкості клінкерна плитка дуже гарна для облицювання інтер’єрів, адже вона вимагає під себе набагато менше місця, ніж цегла.

Клінкерна плитка King Klinker
Клінкерна плитка King Klinker

Клінкерна плитка чудово вживається з блочними та цегляними, дерев’яними поверхнями. Без труднощів можна облицьовувати плиткою поверхню штукатурену і оштукатурювання, що не піддалася.

Ціна клінкерної плитки

Однозначно стверджувати, що облицьовувати плиткою дешевше, ніж цеглою, не можна. За укладання квадратного метра плитки доведеться викласти, починаючи від 120 гривень. А якщо використати брендові вироби, то й більше. Приблизно стільки коштуватиме клінкерна плитка від Feldhaus Klinker або Stroeher. Заощадити вийде хіба що на будівельній суміші: клею потрібно набагато менше, ніж розчину для облицювання цеглою.

Підраховано, що найлояльніший за ціною варіант – польська Cerrad. Вона обійдеться в ціну,   що стартує від 2$ за 1 шт. Метраж тут вважається без урахування швів, що позитивно позначається на гаманці. Але при цьому надійний монтаж виробів від «Церрад» вимагає попередньої підготовки та обробки поверхонь.

Клінкерна плитка Cerrad

Де купити клінкерну плитку?

Якщо ви бажаєте придбати клінкерну плитку або клінкерну цеглу (облицювальну), ви завжди можете зайти в гості до одного з наших виставкових залів, що знаходиться в Дніпрі.

Купити клінкерну плитку у Дніпрі

Адреса: м. Дніпро, Слобожанський проспект, 41

  • (0562) 34-65-27
  • (0562) 34-65-74
  • (067) 566-90-06
  • (066) 157-13-62