Публікації

Плитка під природний камінь

природный камень днепропетровск

Вже досить давно при оформленні інтер’єру багатьох громадських закладів (кафе, бари, ресторани та ін.) використовується природний камінь. /a> у декорі. Сьогодні цей матеріал активно використовується в інтер’єрі приватних квартир, садиб, котеджів. Фактурна структура плитки під камінь створює поле для широких експериментів у реалізації стильних та неповторних дизайнерських рішень.

Є прихильники декорування приміщень натуральним камінням. Однак його вартість набагато вища порівняно з плиткою. Натуральний камінь набагато важчий, тому складніший при монтажі. По діапазону колірної гами природний камінь відчутно поступається декоративній плитці.

Види декоративної плитки під камінь

Плитка, що імітує камінь, виготовляється у двох різновидах. Вона буває керамічною та гіпсовою.

Гіпсова плитка під камінь

На сучасному ринку будівельних матеріалів гіпсова плитка дещо здала позиції. Рівень її популярності поступово знижується. Однак дизайнери все одно впевнені, що при створенні комфортного та привабливого інтер’єру без цього матеріалу не обійтись.

Зазвичай гіпсова плитка під камінь імітує декоративну цеглу або природний камінь. Вона здатна ушляхетнити приміщення, надати йому сучасний презентабельний вигляд. Вживання плитки з гіпсу позбавить необхідності проведення прискорених косметичних ремонтів. Цей матеріал служить багато років, не змінюючи початкового кольору та фактури.

природний камінь дніпропетровськ

Гіпсова декоративна плитка буде доречною у всіх інтер’єрах різних видів приміщень. Вона прикрасить оздоблення приватного житла, комерційного закладу, громадського будинку. Міська квартира чи заміський будинок, кафе чи ресторан, магазин чи виставковий зал, офісне приміщення чи торговий центр – в їхньому інтер’єрі плитка з гіпсу буде актуальною. Вона не зіпсує вигляд алькова, альтанки, арки, грота, кабінету, каміна, коридору, кухні, їдальні та ін.

Плитка з гіпсу буває забарвленою та незабарвленою. Її лицьова сторона здатна імітувати вид цегли або каменю, вона буває гладкою або з рельєфним візерунком. Гіпсовий матеріал дозволяє передати складні рельєфи та фактури, які не може повторити керамічна плитка.

Гіпсова плитка успішно можна використовувати при облицювання стін і стельових поверхонь в сухих приміщеннях. Вона функціональна при обробці закритих лоджій та веранд. Якщо каміни або фальш-каміни обладнані теплоізоляційними панелями, то в їхнє оздоблення теж успішно впишеться гіпсова плитка.
Хоча плитка з гіпсу відповідає основним сучасним естетичним запитам, вона програє керамічним та скляним виробам за деякими експлуатаційними показниками. Гіпсову плитку не застосовують при облицюванні саун, ванних кімнат, інших приміщень із підвищеною вологістю. У таких приміщеннях її можна використовувати лише при додатковій обробці гідрофобізуючими засобами або лаком.

Плитка з гіпсу не підходить для декорування поверхонь з підвищеною температурою експлуатації (понад 70°). Вона також зможе встояти під руйнівним впливом зовнішніх кліматичних умов. Через це її не використовують при зовнішніх роботах.

Позитивні якості гіпсової плитки

Можна узагальнити головні переваги, якими відрізняється плитка з гіпсу:

 • естетична привабливість;
 • забезпечення надійної звукової та теплової ізоляції;
 • оскільки гіпс не містить хімічних домішок, є природним, екологічно чистим і безпечним матеріалом, то плитка нешкідлива для здоров’я людини і не є небезпечною для навколишнього середовища;
 • матеріал відрізняється вогнестійкістю та негорючістю, випадкове попадання вогню на плитку не призведе до виділення шкідливих речовин;
 • природний склад матеріалу допомагає підтримувати сприятливий мікроклімат у приміщенні;
 • монтаж плитки з гіпсу, яка значно легша за кераміку та камінь, не вимагає додаткового зміцнення стін, а це скорочує час виконання робіт і зменшує витрати.

плитка під камінь

Надавати необхідну форму гіпсовій плитці можна, використовуючи звичайну ножівку по металу або болгарку. За допомогою спеціальних сумішей та клеїв, призначених під гіпсові вироби, а також рідких цвяхів, гіпсова плитка монтується на різні поверхні. Це можуть бути оштукатурені площини з цегли, бетону та гіпсокартону.

Керамічна декоративна плитка під камінь

Плитки з гіпсу та кераміки однаково відрізняються надійністю та довговічністю. Вони здатні витримувати величезні механічні навантаження. При цьому не відбуватиметься руйнування цілісної текстури.

Однак кераміка має одну незаперечну перевагу перед гіпсом. На відміну від керамічної плитки з гіпсу можна застосовувати не тільки для внутрішніх, але і для фасадних робіт.

Плитка з кераміки – різновид екологічно нешкідливого облицювального матеріалу. Її доцільно використовувати в інтер’єрі віталень та столових кімнат, ванн та кухонь. Приміщення набувають чудового і стильного вигляду.

prirodniy-kamen3

Особливо привабливою виглядає керамічна плитка, що імітує мармур або онікс. Облицьоване такою плиткою приміщення відразу ж перетворюється, набуває рис розкоші та аристократичності. Імітація травертину здатна здивувати глибиною фактури матеріалу та багатством кольорового розмаїття.

Кераміка дуже стійка перед впливом низьких та високих температур. Вона не боїться перед вологою. Кераміка, зберігаючи первісний зовнішній вигляд, прослужить довгі роки.

Завдяки сучасним технологіям колекції керамічної плитки вдається поповнювати все новими та новими зразками. Декоративній плитці під камінь можна надавати різноманітні форми, забарвлення та текстури.

Ціновий рівень керамічної плитки під камінь

Ціна часто визначає вибір на користь одного чи іншого матеріалу. Декоративна плитка під камінь набагато дешевша, ніж натуральний камінь. Часто ціни на плитку нижчі в кілька разів. Але при цьому термін служби плитки за тривалістю не поступається природним матеріалам. Якість декоративної плитки підтверджує її хорошу зносостійкість, довговічність та міцність. В побуті та побутових умовах за плиткою легко доглядати, зберігаючи її привабливий вигляд.

Декоративна плитка під камінь в інтер’єрі

Можна сміливо стверджувати, що використання плитки при оформленні інтер’єру приміщень може мати численні варіанти.

Ось кілька із них:

 • нішу (альків, грот) можна прикрасити плиткою під камінь або лицювальною цеглою;
 • цей варіант буде прийнятним і для стіни, яка пустує в очікуванні чудового декору;
 • передпокій, вітальня, сходові марші, кухні та їх окремі частини також облагородить декоративна плитка під камінь;
 • ідеально підійде плитка, якщо виникне бажання облицьовувати натуральний камін з теплоізоляцією або фальш-камін; однак у цих випадках потрібно пам’ятати про температурну вразливість плитки з гіпсу;
 • відмінно виглядатимуть виступаючі елементи, облицьовані плиткою; це можуть бути пілястри та прямокутні колони.

При здійсненні вибору гіпсової або керамічної плитки слід враховувати високу стійкість кераміки до впливу вологи. Гіпсовий матеріал щодо цього значно програє. Тому керамічну плитку можна використовувати при зовнішньому оформленні і в інтер’єрі ванної кімнати. Плитка з гіпсу за таких обставин експлуатації не підлягає.