Публікації

Тротуарна плитка або асфальт: плюси та мінуси

Всі, хто вирішить покласти або оновити тротуарну плитку у Дніпрі у дворі, належить зробити вибір – як облаштувати територію прибудинку: викласти її тротуарною плиткою або закатати асфальтом. Як один, так і другий варіант має свої плюси і мінуси. Основним аргументом проти тротуарної плитки є те, що його структура дозволяє траві вільно проростати у міжплитковому просторі.

Проте, якщо детально вивчити властивості тротуарної плитки, то можна відзначити, що переваг у неї набагато більше в порівнянні з асфальтним покриттям. В першу чергу, це її екологічність, як так ні для кого не секрет, що в літню спеку, нагріваючись, асфальт починає виділяти шкідливі для здоров’я речовини.

Крім того, навіть при дотриманні всіх необхідних вимог і класти асфальт за технологією, він має набагато менший термін експлуатації, після якого починає тріскатися і руйнуватися.

Слід зазначити, що варіант використання тротуарної плитки вигідний. в тій ситуації, коли потрібний демонтаж покриття, так як це дозволить провести ремонтні роботи без шкоди зовнішньому вигляду та цілісності: при необхідності плитку можна буде зняти саме в тому місці, де це потрібно, а після закінчення акуратно покласти на колишнє місце.

У той час, як при використанні традиційного асфальту на місці розкопу доведеться залатувати пошкоджене місце, що псує зовнішній вигляд і якість дорожнього покриття.

Виграє тротуарна плитка і в плані вирішення дизайнерського питання: асортимент форми, кольору, фактури та розміру плитки дозволяє виконати малюнок будь-якої конфігурації.

Своїм корінням історія появи тротуарної плитки сягає глибоко корінням в історію древніх цивілізацій, коли люди викладали доріжки звичайним камінням, жодним чином не оброблені. Через якийсь час помітили, що якщо надати каменю геометричну форму, то покривати їм стежку буде набагато зручніше і почали обробляти камінь. Так і виник прототип сучасної тротуарної плитки.

Однак усі свої властивості плитка знайшла не відразу, а з появою необхідних технологій та обладнання. І зараз вона, по праву, займає лідируючу позицію у використанні матеріалів для обробки прилеглої території, залишивши далеко позаду асфальтове покриття.

При виготовленні тротуарної плитки у сучасних умовах використовують два види технології:

  • вібропресування – найбільш підходяще для умов холодного клімату, оскільки суть даного способу виготовлення і полягає в критичному впливі на плитку, для її затвердіння, а шорстка поверхня сприяє зниженню ймовірності отримання травм при ожеледицях. li>
  • вібролиття – цей спосіб більш доступний за вартістю, підходить для широт з м’яким кліматом, мінус тротуарної плитки виготовленої за цим принципом у тому, що вона не має високої морозостійкості.

Незалежно від способу виготовлення будь-яка плитка характеризується такими властивостями:

  • морозостійкість – здатність витримувати низькі температури протягом тривалого періоду.
  • низька пористість – будова матеріалу тротуарної плитки така, що він не дозволяє заповнювати себе водою, запобігаючи таким чином руйнуванням, що особливо впливають при низьких температурах.
  • низька стирання – властивість, що робить її особливо вигідною для використання в місцях великого скупчення людей.
  • не піддається впливу різних погодних явищ – передбачає застосування на територіях просто неба.
  • висока опірність впливу різних хімічних компонентів.
  • стійкість при високих динамічних навантаженнях, тобто не піддається руйнуванню та деформації від ваги техніки та людей.

Основними складовими, що використовуються при виробництві тротуарної плитки, є:

  • пісок
  • щебінь
  • цемент
  • пластифікатори, що надають високі морозостійкі властивості
  • барвники, завдяки яким досягається бажаний колір, в процесі виготовлення тротуарної плитки застосовуються барвники імпортного виробництва, що дозволяє надати продукції колір необхідного відтінку, насиченості та однорідності

В даний час тротуарну плитку застосовують для покриття як великих площ, так і компактних затишних територій. Це надає їм неповторної особливості, можливість вибрати відповідний стиль: від строгого – в адміністративних будівель, до яскравого та контрастного – в районі дитячих майданчиків.  За твердженнями виробників таке покриття, радуючи своєю естетикою, сумлінно прослужить протягом більш ніж тридцяти років.