Публікації

Укладаємо тротуарну плитку в Дніпрі своїми руками

тротуарная плитка Днепр камень

Відмінним матеріалом для покриття садових або під’їзних доріжок є тротуарна плитка  Дніпрі. Якщо слідувати поетапній інструкції з укладання плитки та мати необхідні інструменти, зробити покриття можна самостійно.

Дачна або присадибна ділянка набуває доглянутого та естетичного вигляду, коли навколо будинку з’являються доглянуті майданчики та акуратні садові доріжки. Матеріалами покриття часто є асфальт, бетонні плити або насипні матеріали. Наразі конкуренцію цим традиційним видам впевнено складає тротуарна плитка. Вона завдяки сучасним технологіям стає одним з найбільш довговічних і зовні привабливих матеріалів. Цікаві форми та широка палітра кольорів, властивих плитці, перетворять доріжки та майданчики на функціональну прикрасу будь-якої ділянки.

Успішний монтаж тротуарної плитки під силу здійснити навіть новачкові. Йому краще працювати з плиткою простої форми. А з різних схем укладання доцільно вибрати просту чи лінійну.

Матеріали та інструменти, необхідні для укладання плитки

Для покриття садових доріжок вибирають плитку завтовшки 20 – 40 мм. Літні майданчики та під’їзні доріжки покривають плиткою, що має товщину 60 – 80 мм. Плитка, що випускається, представлена ​​різними конфігураціями і проводиться за різними технологіями. Є тротуарна плитка вібролита та штампована. Перший різновид міцніший за другий і більш довговічний. Але й вартість вібролитої плитки вища за штамповану.

Потрібні матеріали та інструменти

Насамперед знадобиться тротуарна плитка. Вона продається із розрахунку на квадратні метри. Придбати плитку необхідно в залежності від площі покриття. До цифр, що її позначають, варто додати 20%, які покриватиму обрізки та бій. Якщо вибрано діагональну схему укладання, то додавати слід вже 30%.

Далі будуть потрібні бордюри або альтернативний для них бордюрний камінь. Продаються вони поштучно. Для більш точного розрахунку необхідної кількості цих елементів передбачувана довжина доріжок множиться у 2 рази. Отриманий метраж поділяється на розмір (за довжиною) одного бордюру. Ось і вийде потрібну кількість.

Потрібно також:

  • фракційний щебінь (20 – 50 мм);
  • пісок;
  • цемент М400 або М500; його може замінити штукатурна суміш;
  • геотекстиль.

Необхідні інструменти:

  • дерев’яні або металеві кілочки;
  • шнурок або мотузка для розмітки;
  • рівень довжиною 1,5 – 2 м;
  • рулетка;
  • молоток із гумовим бойком;
  • плитковий молоток;
  • мастерок;
  • лопата;
  • болгарка (диски з алмазним напиленням);
  • ручне трамбування.

Під час укладання необхідний доступ до електроживлення. Знадобиться вода. Ще купують водонепроникні рукавички та гумові наколінники.

Основні етапи роботи укладання

Спершу розмічаються майбутні доріжки. За допомогою кілочків та мотузки відзначають контури. Майданчик розбивають на зазначені смуги шириною 1 – 1,5 м. Після розмітки ще раз перевіряють зручність розташування доріжок, їх ширину та рівень. Покриття повинне мати нахил у бік стоку. Це допоможе відводити осадові води, і вони не пошкоджуватимуть покриття.

Поетапно проведені роботи.

  1. Якщо було старе покриття, його необхідно демонтувати.
  2. Якщо виробляється нове покриття, знімається шар 20 см. Видаляються коріння рослин, грунт під покриття обробляється гербіцидами.
  3. Поверхня вирівнюється під рівень: засипаються ями, знімаються виступи. Ґрунт ретельно трамбується. Від ґрунтової поверхні до розмітки повинна зберігатися відстань 2 товщини плитки.
  4. Насипається та вирівнюється шар щебеню.
  5. Поверх щебеню укладається геотекстиль, щоб уникнути осаду покриття та просочування піску.
  6. Насипається, розрівнюється та утрамбовується пісок. Потрібно досягати рівномірного розподілу піску по всій поверхні. Перед трамбуванням пісок зволожують.
  7. Готують суміш для укладки. Її набувають готової та роблять самостійно. Для цього змішують пісок із цементом у співвідношенні 5 : 1.
  8. Укладальна суміш рівномірно розподіляється по поверхні та утрамбовується. Під час вирівнювання можна використовувати трубки або планки.
  9. Піднесіть плитку до місця укладання, попередньо перебравши та оглянувши її на наявність пошкоджень або шлюбу.
  10. Починайте укладати плитку відповідно до обраного малюнка. Розташуватись потрібно так, щоб не пошкодити покриття.
  11. Для того, щоб плитка зайняла місце за позначеним рівнем, необхідно її простукувати по всій поверхні молотком з гумовим бойком.
  12. Штучні (люки, грати) та природні (дерева, рослини) перешкоди слід пропустити. Укладання навколо них проводять наприкінці, використовуючи залишки плитки чи шлюб.
  13. На завершальній стадії роботи щілини між плитками заповнюються сухою пісочно-цементною сумішшю у зазначених вище пропорціях. Суха суміш висипається на покладене покриття і розмітається віником, втираючись у зазори.
  14. По краях майданчиків чи доріжок монтують бордюри у підготовлені траншеї. Після остаточного вирівнювання на зовнішній стороні заливають цементний розчин.
  15. При використанні фігурної плитки біля бордюрів залишаться комірки. У них укладаються плиткові половинки. Їх утрамбовують із особливою ретельністю.
  16. Рівнем перевіряється отримана поверхня, плитки, що виступають, притоплюються ударами гумового молотка. Плитку, що запала, витягають з комірки, підсипають туди пісок і знову утрамбовують.

В інтенсивних робочих місцях (біля ганку, хвіртки, воріт) плитку кладуть на розчин. Це надає покриття підвищену міцність, і воно надійно справляється з великими навантаженнями.

Для забезпечення довговічності покриттів доріжок та майданчиків необхідно забезпечити якісний дренаж. Намагайтеся дотримуватись нахилу в 3 – 5°. Залежно від площі, що покривається, укладання тротуарної плитки може зайняти від 1 робочого дня до 1 тижня. Працювати краще у похмурі теплі, але не спекотні дні.

Ви можете подивитися тротуарну плитку, яка виготовляється на нашому виробництві під брендом ТМ “Велике Будівництво”.