Публікації

Вибираємо якісну цеглу у Дніпрі

Клинкерный кирпич Рустика с таркером Гранит 32

Можна помітити, що один цегляний будинок зберігає свій первозданний вигляд після тривалого терміну служби. А інший не може простояти і 10 років. Така різниця часто обумовлена ​​вдалим чи невдалим вибором цегли.

Залежно від технологічних особливостей виробництва цегли в Дніпрі та складу виділяють її 4 основні різновиди. Цегла буває керамічною, силікатною та гіперпресованим. Для орієнтування в споживчих якостях цегли простому обивателю немає потреби вникати в технологічні тонкощі.

Фото будинків побудовані з клінкерної керамічної цегли

Розміри цегли

А ось про розміри цегли та особливостей, що від них залежить, бажано знати. При виборі будівельного матеріалу звертають увагу на такі розміри:

  • цегла вузька (облицювальна або декоративна), 250х60х65 мм; це матеріал високої якості та посиленої міцності, що відображається у його відносно високій вартості;
  • цегла тонка, 250х22х65 мм; за параметрами наближений до плитки, тому використовується для облицювання рівних поверхонь;
  • цегла стандартна (будівельна), 250х120х65 мм; це універсальний різновид, що дозволяє застосовувати цей матеріал для кладки та для облицювально-декоративних робіт;
  • цегла полуторна (модульна), 250х120х88 мм і подвійна, 250х120х130 мм; ці формати дозволяють досягти істотної економії при спорудженні потужних конструкцій; кладка проводиться швидше і розчину потрібно менше; навіть за 10% економії на 200 м3 кладки виграш може становити близько $1000 за справжніми цінами.

Зовнішній вигляд цегли (форма, колір) може розповісти про її якість. Перепалена цегла має червоно-бурий колір і склоподібну поверхню, покриту тріщинами. Залізняк (так часто називають будівельники) майже не вбирає воду, він дуже твердий і міцний. Цей матеріал можна використовувати навіть при кладці фундаментів. Він не боятиметься вогкості чи морозу.

Фото будинків побудованих з гіперпресованої цеглини

Недопалена цегла має блідо-рожевий колір. При постукуванні він видає глухий звук, може бруднити руки, сильно вбиратиме вологу. У крайніх випадках таку цеглу можна використовувати всередині приміщень, де вона не відчуватиме прямого атмосферного впливу.

Нормально обпалена цегла має рівно червоний колір. При постукуванні він видає чистий звук, відрізняється достатньою твердістю та міцністю, слабо вбирає вологу. Червона цегла цілком годиться при укладанні стін і тих пічних і камінних частин, які не стикаються з прямим полум’ям.

Міцність цегли легко перевіряється звичайним ударом молотка. Якщо при ударі цеглина розсипається в щебінь, вона належить до низькомарочного матеріалу (нижче М75). Коли цегла витримує кілька ударів і розщеплюється на частини, вона має середню міцність (близько М100). Якщо ж ковзні удари молотка висікають із цегли іскри і відбивають тільки дрібні шматочки, значить це високоміцна цегла (вище М150).

При виборі облицювальної цеглини варто звернути увагу на ряд властивостей – морозостійкість, відколи, висоли. Ці показники суттєво впливають на довговічність цегляних споруд за умов зовнішньої експлуатації.

Морозостійкість цегли позначається класами F15, 25, 50, 75 тощо. Ці показники на очі не визначаються. Перевірити їх ударами молотка також неможливо. Тому краще зажадати сертифікат виробника або здати кілька дослідних зразків до лабораторії.

Якщо будівля не буде розташована в регіонах з холодним і вологим кліматом, цегла з морозостійкістю F25 буде цілком придатна. Найвищу морозостійкість має глазурована цегла. Його ніби скляний шар глазурі запобігає проникненню капілярної вологи в структуру матеріалу. Це означає, що при морозах волога не кристалізуватиметься і завдаватиме руйнування будівельного матеріалу.

Так само, як і морозостійкість, неможливо простими методами визначити висоли на цеглині. Для їх виявлення потрібен скрупульозний хімічний аналіз, який виготовляється в лабораторії. Висоли проявляються лише згодом у вигляді білястих плям або розлучень на цегляних стінах. Цей шлюб виявляється як результат виходу на поверхню солей. Вони проступають із цегляної товщі після зволоження. Колір стін, викладених з якісної цеглини, залишається рівним і незабрудненим плямами розчинних солей.

Через деякий час (вже через 1 – 2 роки) після спорудження на цеглині ​​можуть з’являтися відколи, відколи, вирви. Їхня поява викликана присутністю в цеглі негашеного вапна. Ці грудочки легко виявляються при візуальному огляді. Якщо однорідна структура цегли розведена білими включеннями, то отримана вірна прикмета, що свідчить про надлишок вапна. Для облицювання така цегла зовсім не годиться.

Перед покупкою цегли необхідно ознайомитися з технічним паспортом виробника, зібрати відгуки про якість товарів, що випускаються ним. Великі та відповідальні виробники, які прагнуть утриматися на ринку тривалий час, намагаються виготовляти продукт за наявними стандартами. Адже сколи чи висоли однаково виявляються з часом. Псувати через це репутацію серйозного виробника немає сенсу.